Plama substancji ropopochodnej na jezdni

Dziś, 30-go września dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował zastęp z naszej jednostki na ul. Płocką w Słubicach, gdzie doszło do wycieku substancji ropopochodnej na jezdnię.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż doszło do kolizji dwóch pojazdów marki Volkswagen, w wyniku czego z jednego z nich wyciekły płyny eksploatacyjne. Zdarzeniem, do którego doszło w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 zajmowała się policja.

Nasze zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzenia ruchu wahadłowego z uwagi na zajęcie jednego z pasów ruchu. Następnie przystąpiliśmy do sorpcji substancji ropopochodnej w celu likwidacji zagrożenia.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y 208 Policja Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo