Pamięć o ofiarach Katastrofy

9 lat temu o godzinie 8:41, pod Smoleńskiem rozbił się rządowy samolot. Na pokładzie znajdowała się polska delegacja mająca oddać hołd zamordowanym w Katyniu.

W wyniku Katastrofy śmierć poniosło 96 osób – 88 osób z lecącej do Katynia delegacji oraz 8 członków załogi. Na pokładzie znajdowała się również Para Prezydencka – Maria i Lech Kaczyńscy.

Wydarzenia tamtego kwietniowego poranka wryły się bardzo głęboko w pamięć wszystkich Polaków. Mimo wielu sporów wokół tych wydarzeń jedno pozostaje pewne i niezmienne – tamtego sobotniego poranka zginęło wielu wartościowych Rodaków, których życia nic już nie zwróci.

W tym wyjątkowym dniu myślami jesteśmy wspólnie z rodzinami ofiar. Nasza pamięć o tamtych wydarzeniach jest symbolem szacunku. Wykonując swoje codzienne obowiązki zatrzymajmy się i chwilą ciszy oddajmy upamiętnijmy ofiary. Tylko dzięki nam, żyć Oni będą w naszej pamięci.

Zdjęcie: www.google.pl