Plama substancji ropopochodnej na jezdni

Dziś, 24-go listopada w godzinach popołudniowych do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Zgodnie ze zgłoszeniem pierwsza część plamy znajdowała się w obrębie skrzyżowania ulic Płockiej i Sannickiej, w ciągu odpowiednio drogi wojewódzkiej nr 575 i drogi powiatowej Słubice-Sanniki. Kolejna część plamy znajdowała się na łuku drogi powiatowej w miejscowości Grabowiec. Ponadto plama pojawiała się miejscami na drodze powiatowej.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu pożarniczego oraz pachołków ostrzegawczych. W celu neutralizacji zagrożenia użyty został sorbent, mający na celu sorpcję substancji ropopochodnej, oraz szczotki.

Nasze działania trwały kilkadziesiąt minut, a łączna długość plamy wynosiła kilkadziesiąt metrów. Przy deszczowej pogodzie substancja była bardzo dobrze widoczna na powierzchni jezdni, co ułatwiło przeciwdziałanie zagrożeniu.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach