Alarm przeciwpożarowy w centrum Słubic

Dziś, 26-go listopada w godzinach popołudniowych do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o alarmie przeciwpożarowym na terenie Słubic.

Zdarzenie miało miejsce na terenie budynku placówki pocztowej przy ul. Płockiej. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce nie było widać oznak pożaru. Teren został dokładnie sprawdzony. W czasie naszych działań na miejsce dotarł patrol policji oraz jeden z pracowników placówki, który wpuścił ratowników do środka. Przy pomocy detektora wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla oraz gazów wybuchowych, lecz aparatura nie wskazała zagrożenia. Po dokładnym sprawdzeniu budynku alarm zakwalifikowano jako fałszywy i działania zostały zakończone.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie