Kobieta przygnieciona przez drzewo

Dziś, 22-go listopada w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego zdarzenia związanego z drzewem, które upadło na człowieka.

Operator numeru alarmowego po rozmowie ze zgłaszającym zakwalifikował, że zdarzenie ma miejsce na terenie powiatu gostynińskiego w miejscowości Sielce. W związku z tym „formatka” trafiła do dyżurnego SK KP PSP w Gostyninie, który zadysponował na miejsce zastępy z OSP Brzezia, OSP Sanniki i JRG Gostynin.

Na miejsce skierowany został również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. W trakcie działań okazało się, iż zdarzenie ma miejsce na terenie powiatu płockiego, w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice. W związku z tym na miejsce zadysponowany został również zastęp z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce poszkodowana młoda kobieta znajdowała się już w karetce i transportowana była do szpitala. Czynności na miejscu prowadziła policja, a nasze zadania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca oraz przekazania terenu właścicielowi.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

439[M]61 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Sannikach

439[M]66 GLBM-Rt Renault Master – OSP w Brzezi

431[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – JRG w Gostyninie

431[M]40 GLBM-Rt Iveco Daily – JRG w Gostyninie

W03 142 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie