Poświęcenie pojazdów strażackich

Jutro, 25-go lipca, w Kościele Katolickim wspominać będziemy męczennika, Św. Krzysztofa, który jest patronem m.in. kierowców.

Od wielu lat w naszej parafii przyjęła się tradycja święcenia pojazdów w niedzielę przypadającą najbliżej tego wspomnienia. W tym roku przypadło to na dzisiejszy dzień, 24-go lipca. Podobnie jak w latach ubiegłych pojazdy zgromadziliśmy przy strażnicy. Poświęcenie pojazdów dokonał ojciec Andrzej Batorski, przy asyście Kościelnego Grzegorza Brzozy. Poświęcone zostały następujące pojazdy:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego

369[M]26 SLKW Ford Transit

369[M]53 SLOp Toyota Hilux

369[M]67 SH Star 29

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily

Łódź Płaskodenna na przyczepie

Dotychczas Św. Krzysztof zawsze czuwał nad kierowcami naszych samochodów, liczymy, że nadal będzie pomagał ustrzec ich przed niebezpiecznymi sytuacjami.