Poszukiwania zaginionej kobiety

Dziś, 27-go marca ratownicy z naszej jednostki mieli odwiedzić Słubickie Targi Edukacyjne i przybliżyć podstawowe informacje na temat pierwszej pomocy, niestety oderwał ich od tego dźwięk syreny na naszej strażnicy.

Dyżurny Stanowiska Kierowanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej skierował dwa zastępy z naszej jednostki do miejscowości Budy, w gminie Słubice, gdzie doszło do zaginięcia starszej i schorowanej kobiety. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Na miejscu zjawiliśmy się wspólnie z patrolem Policji z KP w Gąbinie. Po krótkiej odprawie przystąpiliśmy do przeszukania zabudowań na posesji w oczekiwaniu na dojazd kolejnych zastępów. W trakcie poszukiwań okazało się, iż drzwi do budynku mieszkalnego są otwarte (wcześniej były one zamknięte), a w środku świeci się światło. Ratownicy weszli do mieszkania gdzie zastali kobietę, która prawdopodobnie była poszukiwana. Czynności na miejscu prowadziła policja, która potwierdziła tożsamość osoby i przekazała ją rodzinie. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Topólnie, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim.

Należy podkreślić, iż kobieta była poszukiwana przez rodzinę od wczorajszego wieczoru, jednak bezskutecznie, dlatego też o zaginięciu poinformowana została Policja, której działania wspierały zastępy Straży Pożarnej. Cieszymy się, że cała historia skończyła się szczęśliwie, a odnaleziona kobieta była cała i zdrowa.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

367[M]23 GLBM Mercedes-Benz Sprinter – OSP w Topólnie + dron

367[M]57 SLOp Toyota Land Cruiser – OSP w Wiączeminie Polskim

367[M]78 GLBM Ford Transit – OSP w Juliszewie

Y209 Kia Sportage – KP w Gąbinie