Ogień strawił znaczną część budynku

Dziś, 4-go kwietnia w godzinach przedpołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Nowy Wiączemin, w gminie Słubice.

Zgłoszenie dotyczyło pożaru wiaty zlokalizowanej przy budynku mieszkalnym, ponadto z przekazanych informacji wynikało, iż w budynku może znajdować się osoba poszkodowana. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz SH.

Tuż przed naszym dojazdem, na miejsce dotarły zastępy z OSP w Dobrzykowie oraz JRG nr 2 w Płocku, które rozpoczęły działania gaśnicze oraz polegające na zlokalizowaniu osoby poszkodowanej.  Informacja o osobie poszkodowanej nie została potwierdzona. W chwili przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęty był cały dach oraz część gospodarcza budynku. W pierwszej fazie działań podawane było kilka prądów wody w natarciu w celu lokalizacji pożaru. W trakcie działań na miejsce dotarły kolejne zastępy z OSP w Gąbinie, JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Troszynie Polskim. Z budynku wyniesiona została 11 kg butla z gazem propan-butan oraz kanister po paliwie. Kolejnym etapem były działania związane z rozbiórką konstrukcji dachu oraz przerzuceniem i przelaniem rzeczy zlokalizowanych na poddaszu i w części gospodarczej budynku. W trakcie działań niezbędne było wykorzystanie aparatów ODO. Ostatnim etapem było rozebranie szczytu budynku i komina, które groziły zawaleniem. 

W trakcie działań jak i po ich zakończeniu część mieszkalna budynku, która ucierpiała znacznie mniej od reszty budynku, została sprawdzona przy pomocy kamery termowizyjnej. Teren został przekazany właścicielowi, a kwestią pomocy rodzinie zajmie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach. Na tym działania straży pożarnej na miejscu zostały zakończone, a zastępy wróciły do swoich strażnic.

Po powrocie do strażnicy używany podczas działań sprzęt został wyczyszczony i przygotowany do kolejnych akcji ratowniczo-gaśniczych.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach

369[M]45 GCBA MAN TGS – OSP w Dobrzykowie

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

369[M]75 GBA MAN TGM – OSP w Gąbinie

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

362[M]90 SLRr Isuzu D-Max – JRG nr 2 w Płocku

367[M]61 GLBM Peugot Boxer – OSP w Troszynie Polskim

W03 112 ZRM „S” MAN TGE – WSPRiTS w Płocku

Y209 Kia Sportage – KP w Gąbinie

Ford Ranger – Pogotowie Energetyczne

Przedstawiciele Urzędu Gminy w Słubicach