Powalone drzewo i zablokowana droga

Przewidywania synoptyków sprawdziły się i wczorajsze popołudnie oraz wieczór upłynęły pod znakiem silnych porywów wiatru, które wyrządziły szkody.

Wczoraj, 30-go września w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowy Zyck, gdzie złamany konar drzewa całkowicie zablokował drogę. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Sytuacja na miejscu była zgodna ze zgłoszeniem. Jeden z największych konarów przydrożnego drzewa, najpewniej w wyniku działania silnego wiatru, uległ złamaniu i zablokował całkowicie drogę gminną. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a teren oświetlony. Przy pomocy pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte na mniejsze, możliwe do usunięcia ręcznie, elementy i usunięte poza drogę. Na zakończenie droga została zamieciona z drobnych gałęzi i trocin.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach