Powalone drzewo zablokowało przejazd

Dziś, 19-go maja we wczesnych godzinach porannych dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące powalonego na drogę drzewa.

Do zdarzenia doszło na ul. Wiślanej w Słubicach. Do zdarzenia, zgodnie z dyspozycją SK KM PSP w Płocku udał się zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce treść zgłoszenia została potwierdzona. Przydrożne drzewo upadło na drogę i całkowicie zablokowało przejazd. Jeszcze przed naszym przybyciem próbę usunięcia zawalidrogi podjął jeden z mieszkańców. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, drzewo zostało pocięte na drobne części, przy pomocy pilarki spalinowej i usunięte poza drogę. Następnie jezdnia została zamieciona z drobnych liści i trocin. Kiedy zagrożenie zostało zażegnane nasze działania dobiegły końca.

 

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo