Gałąź na drodze

Porywy wiatru z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach pozostawiają po sobie ślady w krajobrazie. Częstym widokiem są złamane drzewa czy gałęzie.

Dziś, 11-go maja w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował zastęp z naszej jednostki do miejscowości Rybaki, w gminie Słubice, gdzie na drodze zalegała złamana gałąź. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy gałąź blokującą drogę, lecz dodatkowo gałąź ta zawisła częściowo na wysokości kilku metrów. W celu likwidacji zagrożenia niezbędne było sprowadzenie wiszącej części gałęzi na ziemię.

Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie przy pomocy drabiny ratownik dostał się na wysokość, gdzie gałąź zawisła w powietrzu i przy pomocy pilarki spalinowej dokonał cięć, dzięki którym gałąź znalazła się na ziemi. Następnie drzewo pocięte zostało na drobniejsze fragmenty i usunięte poza drogę. Ostatnim etapem było zamiecenie drogi z liści, drobnych gałęzi i trocin.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo