Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

Piękna pogoda oraz długi weekend sprawiły, że przy okazji Bożego Ciała na drogach obserwowaliśmy wzmożony ruch, w którym duży udział mieli motocykliści.

Dziś, 3-go czerwca, w trakcie przygotowań do zabezpieczenia procesji Bożego Ciała w Słubicach, otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło na ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Informacja ta została przekazana do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję udania się na miejsce zdarzenia.

Do zdarzenia udały się trzy zastępy działające podczas zabezpieczenia, które znajdowały się kilkaset metrów od miejsca wypadku. Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, iż doszło do najechania na tył samochodu osobowego przez motocyklistę. Obydwa pojazdy poruszały się w kierunku Płocka. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista, który podczas upadku doznał obrażeń ciała. Ratownicy z naszej jednostki otoczyli kierowcę motocykla opieką. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a w związku z zajęciem jednego z pasów ruchu ratownicy przystąpili do ręcznego kierowania ruchem pojazdów.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł ZRM, pod którego opiekę przekazaliśmy poszkodowanego mężczyznę. Następnie na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz dwa motocykle policyjne WRD KM PSP w Płocku. Finalnie okazało się, iż obrażenia mężczyzny okazały się niegroźne i nie wymagał on hospitalizacji.

Po zakończeniu działań zastępy przystąpiły do dalszej części zabezpieczenia procesji.

Siły i środki:

369[M]26 SLKw Ford Transit – OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

2x Motocykl Honda – WRD KMP w Płocku

Moja mapa 2