Powiat płocki w żółtej strefie w związku z koronawirusem

Ogłoszony został nowy wykaz powiatów oznaczonych żółtą i czerwoną strefą w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19.

Podział ten obowiązywać zacznie od soboty 10-go października, a co za tym idzie w życie wejdą również nowe ograniczenia dla przebywających na danym terenie osób. Największą zmianą będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach oraz otwartej przestrzeni.

Ponadto obowiązywać będzie ograniczenie przebywania ilości osób w kinach, siłowniach, na targach, konferencjach, itp. Dodatkowo zapowiadana jest zmiana dotycząca noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Osoby nie stosujące się do tego obowiązku, w celu uniknięcia konsekwencji zobowiązane będą do okazania pisemnego zaświadczenia od lekarza stwierdzającego przeciwwskazania.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji, aby uniknąć niepotrzebnych kar i konsekwencji.