Pożar kontenera ze śmieciami

W minioną środę, 3-go maja, w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku przyjął zgłoszenie o pożarze kontenera ze śmieciami w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice.

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Doszło do pożaru kontenera na śmieci na cmentarzu parafialnym w Zycku Polskim. W wolnostojącym kontenerze znajdowały się tworzywa sztuczne.

W celu likwidacji zagrożenia podany został jeden prąd wody w natarciu, do wnętrza kontenera. Po ugaszeniu płomieni i dokładnym przelaniu pogorzeliska, kontener został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zostały zakończone i zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach