Spłonął samochód, nieopodal znaleziono człowieka

W minioną sobotę, 29-go kwietnia, w późnych godzinach wieczornych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice.

Zgłoszenie było bardzo niepokojące, ponieważ mówiło o tym, iż w pojeździe może znajdować się osoba poszkodowana. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, samochód osobowy objęty był całkowicie ogniem. Niezwłocznie zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz rozpoczęto działania gaśnicze, przy wykorzystaniu środka pianotwórczego. Ratownicy prowadzili działania w aparatach ochrony dróg oddechowych. Od samego początku działań analizowano sytuację pod kątem obecności w pojeździe osoby poszkodowanej. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. Po opanowaniu płomieni nic nie wskazywało na to, iż w pojeździe mogła znajdować się osoba. W związku z tym rozpoczęto poszukiwania w okolicznych zaroślach, gdzie natrafiona na mężczyznę, który poinformował ratowników, iż jest tylko przypadkowym obserwatorem. Poszukiwania kontynuowano i odnaleziono leżącego mężczyznę, z którym utrudniony był kontakt. Mężczyzna reagował jednak na bodźce bólowe. Przytomnego i kontaktowego mężczyznę przekazano pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Po zakończeniu działań gaśniczych pojazd i miejsce działań przekazane zostało pod opiekę Policji, która prowadziła dalsze czynności.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

363[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 3 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y209 Kia Sportage – KP w Gąbinie