Pożar na poddaszu w Hotelu Kawallo

Takie było główne założenie ćwiczeń na obiekcie, które zorganizowane zostały przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Odbyły się one w Hotelu Kawallo, w Leonowie, na terenie gminy Słubice.

Zastępy GBA i SH z naszej jednostki oraz GBA i GCBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku, zostały zgrupowanie w miejscu koncentracji sił i środków, nieopodal Hotelu Kawallo, który był obiektem ćwiczeń. Następnie przystąpiono do symulowanych działań ratowniczo-gaśniczych.

Do naszych zadań należało m.in. sprawienie podnośnika z koszem, gdzie dwóch ratowników w pełnym umundurowaniu specjalnym, wyposażonych w szelki asekuracyjne oraz aparaty ODO, miało podawać prąd wody w miejsce występowania pożaru. W celu minimalizacji ryzyka uszkodzenia budynku i jego elementów, został on przestawiony w inne miejsce gdzie podano wodę, sprawdzając jednocześnie sprawność i skuteczność instalacji.

Po zakończeniu ćwiczeń praktycznych ratownicy biorący udział w działaniach zostali zapoznani z systemami przeciwpożarowymi zainstalowanymi w obiekcie, sposobem jego ogrzewania oraz innymi systemami mogącymi stanowić potencjalne zagrożenie w przypadku wystąpienia nagłego zdarzenia. Ponadto ratownicy zostali oprowadzeni po newralgicznej części obiektu, gdzie zlokalizowana jest strefa basenowa, SPA, sauny, siłownie, kuchnie oraz podpiwniczenia.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Hotelu Kawallo za miłe przyjęcie i poświęcony czas, a gościom korzystającym w tym czasie z obiektu za wyrozumiałość.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku