Uszkodzony samochód bez kierowcy

Sam fakt poruszania się pojazdów mechanicznych po drogach daje pewność, że dochodzić będzie do zdarzeń drogowych. Niestety często w tych zdarzeniach są osoby poszkodowane.

Dziś, 24-go sierpnia w godzinach wieczornych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, zadysponował zastęp GLBA-Rt z naszej jednostki do miejscowego zagrożenia związanego z owadami błonkoskrzydłymi w miejscowości Łaziska, w gminie Słubice. Owady swoje gniazdo zbudowały w najwyższym punkcie na szczycie budynku gospodarczego. Przy pomocy drabiny, ratownicy w kombinezonach ochronnych, sprawnie zlikwidowali zagrożenie. W trakcie zbierania sprzętu, otrzymaliśmy dyspozycję, aby sprawnie udać się do zdarzenia drogowego w miejscowości Juliszew, w gminie Słubice.

Na miejscu przed naszym dojazdem działania prowadził zastęp z OSP w Juliszewie oraz patrol Policji. Okazało się, iż samochód osobowy marki Audi uderzył w bariery na niewielkim moście zlokalizowanym w ciągu drogi powiatowej. W pojeździe nie znajdowały się żadne osoby, pozostały jednak ślady krwi na poduszkach powietrznych. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez ratowników OSP w Juliszewie, którzy rozpoczęli również przeczesywanie okolicznego terenu w poszukiwaniu osób poszkodowanych. Do naszych zadań należało zabezpieczenie i sprawdzenie pojazdu oraz odłączenie akumulatora, a następnie przyłączyliśmy się do poszukiwań. Teren w obrębie około 100 metrów od miejsca zdarzenia został sprawdzony, nie stwierdzono obecności żadnych osób. Na zakończenie z jezdni uprzątnięte zostały drobne fragmenty szkieł, plastików oraz innych elementów, jakie zalegały na niej w związku ze zdarzeniem. Decyzją policji pojazd pozostający poza drogą został zabezpieczony przy pomocy taśmy ostrzegawczej oraz trójkąta znajdującego się na jego wyposażeniu, a działania na miejscu zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich strażnic.

Dalsze czynności w związku ze zdarzeniem prowadzić będzie Policja.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

Y 209 Kia Sportage – KP w Gąbinie