Pożar przy elewacji budynku mieszkalnego

Dziś, 8-go grudnia, w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze elewacji budynku mieszkalnego.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice. Z naszej jednostki na miejsce udał się zastęp GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy płomienie przy elewacji budynku. W celu przyłapania ognia rozwinięta została jedna linia gaśnicza w natarciu. Sprawnie udało się zdusić płomienie, które częściowo strawiły rosnące przy budynku iglaki oraz elementy podbitki i orynnowania budynku. Teren ten został dokładnie przelany, a palące się elementy przerzucone. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Juliszewie.

Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzone zostało poddasze budynku, w celu wykluczenia możliwości przedarcia się zarzewi ognia na elementy konstrukcyjne dachu budynku. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie