Niemal czołowe zderzenie na prostej drodze

Dziś, 9-go grudnia w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słubice.

Do zdarzenia, które miało miejsce przy ul. Płockiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575, udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa samochody osobowe i całkowicie zablokowaną drogę. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Jeden z pojazdów znajdował się na środku drogi, podróżowały nim dwie osoby. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kobieta była lekko oszołomiona. Drugim pojazdem, znajdującym się poza drogą, podróżował mężczyzna, który posiadał widoczny uraz głowy. Ratownicy zajęli się poszkodowanymi tamując wypływ krwi, zakładając kołnierze ortopedyczne, okrywając kocem termoizolacyjnym ratunkowym oraz zapewniając wsparcie psychologiczne. Równocześnie od pojazdów odłączone zostały akumulatory, a pojazdy, w tym również ich bagażniki, zostały sprawdzone pod kątem obecności innych poszkodowanych.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarł patrol Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy JRG nr 2 w Płocku. Wspólnie dokonano ewakuacji poszkodowanego na deskę ortopedyczną, a następnie do karetki. Następnie na miejsce dotarł kolejny Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się kobietą. Finalnie mężczyzna zabrany został do szpitala, natomiast kobieta nie wymagała hospitalizacji. Do naszych zadań należało jeszcze przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący pojazdem marki Opel podróżował drogą wojewódzką nr 575 od Płocka w kierunku Iłowa, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z poruszającym się w przeciwnym kierunki pojazdem marki Mitsubishi.

Podczas czynności wykonywanych przez policje do naszych zadań należało zabezpieczenie oraz oświetlenie miejsca zdarzenia. Po decyzji policji miejsce samochód znajdujący się na jezdni został z niej usunięty, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięto z jezdni drobne elementy pozostałe po zdarzeniu i kamienie z pobocza drogi. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 112 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

W03 141 ZRM „S” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y211 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Y204 BMW 320i – WRD KMP w Płocku