Drzewo nie wytrzymało naporu śniegu

Dziś, 27-go listopada w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące drzewa powalonego na drogę.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Grzybów, w Gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Po szybkim rozpoznaniu okazało się, iż drzewo, pochylone najprawdopodobniej podczas ostatnich nawałnic drzewo, zostało powalone pod naporem mokrego śniegu, jakiego intensywne opady odnotowano ostatniej nocy na naszym terenie.

W związku z niewielkim rozmiarem drzewa działania były sprawne. Przy pomocy pilarki zostało ono pocięte na drobne fragmenty, a następnie usunięte poza drogę. Dodatkowo usunięte zostało jeszcze jedno niewielkie drzewo, które również groziło upadkiem pod naporem śniegu.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach