Pożar pustostanu i plama oleju na drodze

Piękna i wiosenna pogoda zaowocowała niebezpiecznymi zdarzeniami na terenie naszej gminy.

Dziś, 22-go marca w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru pustostanu. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar budynku, który był od dawna niezamieszkały. Jego konstrukcja w dużej mierze zawierała elementy drewniane. Były one bardzo łatwym celem dla ognia, który szybko objął budynek. Na palący się budynek podano dwa prądy wody w natarciu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Pożar został ugaszony, a następnie pogorzelisko zostało dokładnie przelane i sprawdzone.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku

Kończąc działania w miejscowości Zyck Polski do dyżurnego PSP wpłynęło zgłoszenie dotyczące plamy oleju po kolizji. Do zdarzenia udały się dwa zastępy GBA z OSP w Słubicach oraz JRG nr 2 w Płocku.

Do kolizji doszło przy ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Na miejscu czynności wykonywała policja. Do naszych zadań należała neutralizacja plamy substancji ropopochodnej oraz usunięcie drobnych elementów pojazdów, które mogłyby stanowić zagrożenie.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

Y258 Opel Astra – KP w Gąbinie