W lesie pojawił się ogień

Dziś, 3-go kwietnia w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Alfonsów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru lasu.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Nieprecyzyjne zgłoszenie spowodowało nasze błądzenie i poszukiwanie pożaru, niestety nigdzie nie dostrzegaliśmy dymu. Przy pomocy prywatnych samochodów osobowych strażaków udało się zlokalizować pożar. Okazało się, iż spaleniu uległa ściółka na powierzchni ok. 5 metrów kwadratowych. Ogień został zduszony przez osoby postronne przed naszym przybyciem.

Nasze działania polegały na dokładnym przelaniu miejsca pożaru oraz jego najbliższej okolicy. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 1 w Płocku. Po zakończeniu działań uzupełniliśmy wodę w zbiorniku i powróciliśmy do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

361[M]26 GCBA MAN TGM – JRG nr 1 w Płocku

363[M]25 GCBA Renault Kerax – JRG nr 3 w Płocku (zawrócony w trakcie dojazdu)