Pożar słomy

Okres żniw jest szczególnie niebezpieczny w kontekście występowania pożarów. Duża ilość łatwopalnego materiału sprawia, że z pozoru małe pożary mogą stać się nieobliczalne.

Dziś, 10-go sierpnia w późnych godzinach wieczornych, dyżurny SKKM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące dużego płomienia w sąsiedztwie lasu, w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż doszło do pożaru zrolowanej beli słomy. Sam pożar występował na niewielkim obszarze i nie rozprzestrzeniał się po ściernisku, jednakże zarzewia ognia przeniknęły w głąb beli. Pożar został szybko przyłapany przy pomocy jednej linii w natarciu, a następnie przy pomocy wideł słoma została przerzucona i pozostałe zarzewia zostały ugaszone. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Po sprawdzeniu terenu i przekazaniu go właścicielowi działania strażaków zakończyły się. W drodze powrotnej do strażnicy uzupełniliśmy wodę w zbiorniku.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach