Nocne działania na słubickim cmentarzu

Dziś, 21-go maja, w środku nocy, do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na cmentarzu parafialnym w Słubicach.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar śmieci, głównie tworzyw sztucznych. Do pożaru doszło w jednym z boksów śmietnikowych. Po szybkim rozpoznaniu sytuacji teren działań został oświetlony przy pomocy masztu oświetleniowego, a następnie w celu likwidacji zagrożenia na palące się śmieci podane zostały prądy wody w natarciu.

Przed zakończeniem działań miejsce pożaru sprawdzone zostało orientacyjnie kamerą termowizyjną, w którą wyposażony jest telefon jednego z naszych ratowników. Dane z kamery potwierdziły obserwację gołym okiem, że sytuacja została opanowana. W związku z tym działania na miejscu zostały zakończone i zastępy udały się do bazy, uzupełniając po drodze wodę w zbiornikach.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo