Pożar traw

Piękna wiosenno-letnia pogoda sprzyja niestety szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożarów traw, które w porę nieopanowane mogą wymknąć się spod kontroli.

Dziś, 8-go kwietnia około południa otrzymaliśmy dyspozycję od dyżurnego SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru traw. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu zastaliśmy pożar traw i zarośli, który objął znaczny teren. Po szybkim rozpoznaniu rozwinięta została linia gaśnicza w natarciu na palące się trawy. Na przyłapanie płomieni ratownicy potrzebowali kilkanaście minut, natomiast dłużej trwało dokładne przelewanie pogorzeliska. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp GCBM z OSP w Łaziskach.

Po zakończeniu działań i sprawdzeniu terenu działania zostały zakończone, a zastęp wrócił do strażnicy, po drodze uzupełniając wodę w zbiorniku.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

???[M]?? GCBM Star 29 – OSP w Łaziskach