Pożar traw i trzcin przy Wiśle

Pożar trawy lub lasu, przy połączeniu z panującą suszą może dać efekt szybkiego rozprzestrzeniania się ognia, co z kolei przekłada się na brak możliwości szybkiego jego opanowania.

Dziś, 26-go kwietnia w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się do miejscowości Wiączemin Polski, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru traw i trzcin. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar traw i trzcin, ale również niewielkiej ilości śmieci. Obszar objęty pożarem oszacowany został na około 0,5 ha. W celu neutralizacji zagrożenia rozwinięta została linia gaśnicza. Chwile po naszym przybyciu na miejsce dotarły zastępy z OSP w Dobrzykowie oraz JRG nr 2 w Płocku. Dzięki wspólnemu działania udało się opanować sytuację oraz przelać pogorzelisko.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Ponownie apelujemy o rozsądek w kwestii wypalania traw i pozostałości roślinnych. Prosimy również o zwracanie uwagi na to co dzieje się dookoła nas oraz informowanie odpowiednich służb o powstaniu pożaru lub możliwości jego powstania, o czy może świadczyć zadymienie.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]44 GBA MAN TGM – OSP w Dobrzykowie

369[M]45 GCBA Tarta 815 – OSP w Dobrzykowie

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku