Pożar traw i trzcin

Panujące warunki atmosferyczne są bardzo sprzyjające do rozwoju pożarów traw, a ponadto wiejący wiatr może znacznie przyspieszyć ten proces i spowodować, że wymknie się on spod kontroli.

Dziś, 24-go marca w godzinach popołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowani KM PSP w Płocku zadysponował zastęp z naszej jednostki w okolice miejscowości Wiączemin Polski, gdzie doszło do pożaru traw. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar suchych traw i trzcin przy drodze gminnej nr G28 w miejscowości Wiączemin Polski, w gminie Słubice. Po szybkim rozpoznaniu rozwinięta została jedna linia gaśnicza i przy jej pomocy pożar został opanowany. Następnie cały teren pożaru oraz przyległe trawy i trzciny zostały przelane w celu zminimalizowania możliwości rozgorzenia ognia.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach