Pożar trawy

Dziś, 16-go maja w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru trawy.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Pierwotne zgłoszenie dotyczyło pożaru przy budynku na początku miejscowości, lecz po dojeździe okazało się, że numer ten został błędnie określony. Zgłoszenie zostało potwierdzone przy budynku w drugiej części miejscowości. Doszło tam do pożaru trawy i pozostałości roślinnych na niewielkiej powierzchni.

W celu likwidacji zagrożenia użyty został szpadel oraz tłumica, przy pomocy których ogień został przytłumiony, a miejsce zabezpieczone, aby ogień nie mógł dalej się rozprzestrzeniać. W związku z zajęciem jednego z pasów drogi wojewódzkiej nr 575 przez pojazd gaśniczy, dla bezpieczeństwa, wprowadzony został ruch wahadłowy kierowany przez ratowników. Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo