Pożar trawy w przydrożnym rowie

Panujące warunki atmosferyczne tworzą sprzyjające warunki do powstawania i rozprzestrzeniania się suchych traw i pozostałości roślinnych.

W miniony wtorek, 8-go czerwca dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze trawy w przydrożnym rowie, w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Doszło do pożaru trawy i pozostałości roślinnych w przydrożnym rowie. Powierzchnia pożaru była niewielka, lecz warunki były sprzyjające dla dalszego rozwoju pożaru. W celu likwidacji zagrożenia podany został jeden prąd wody w natarciu na palącą się trawę. Po przyłapaniu płomieni teren pogorzeliska oraz teren przyległy zostały dokładnie przelane.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Moja mapa 2