Pożar w lesie

Wczoraj, 4-go czerwca w godzinach popołudniowych do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o gęstym dymie widocznym nad kompleksem leśnym w Grzybowie, w gminie Słubice.

Nieopanowany w porę pożar w lesie może przerodzić się w trudny do opanowania żywioł. Dlatego też chwilę po odebraniu zgłoszenia dyspozytor skierował do działań zastępy z jednostek OSP w Słubicach, OSP w Gąbinie i JRG nr 2 w Płocku. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy docieraliśmy na miejsce niestety dym był już niewidoczny. Posiadają doświadczenie z lat ubiegłych, kiedy to dochodziło do sytuacji, że pożar ściółkowy rozwijał się w sposób niemal bez dymowy podjęta została decyzja o poszukiwaniach miejsca prawdopodobnego pożaru. Działania takie podjęły wszystkie zastępy skierowane na miejsce. Niestety lub na szczęście okazało się, iż najprawdopodobniej był to alarm fałszywy, choć zdarzały się przypadki, że ogień niezauważenie rozwijał się w lesie wiele godzin po stwierdzeniu alarmu fałszywego, dlatego też prosiły, w szczególności okolicznych mieszkańców, o zwracanie uwagi na to czy nie występują kolejne oznaki pożaru.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Mapa Polski Targeo