Pożar wywołał gęsty i czarny dym

Dziś, 4-go kwietnia w późnych godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o gęstym czarnym dymie mniej więcej nad miejscowością Grzybów w gminie Słubice.

Do zgłoszenia zadysponowane zostały znaczne siły i środki, ponieważ na terenie Grzybowa bardzo często dochodziło do pożarów lasów. Z naszej jednostki na miejsce udały się dwa zastępy GBA oraz GLBA-Rt.

Dojeżdżając obserwowaliśmy intensywne zadymienie mogące świadczyć o dużym pożarze, jednakże kiedy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że doszło do pożaru pozostałości roślinnych oraz elementów drewnianych. Sytuacja nie wymagała interwencji dodatkowych zastępów, dlatego też zostały one zawrócone do strażnic. W celu likwidacji zagrożenia podane zostały dwa prądy wody w natarciu, którymi udało się skutecznie ugasić płomienie oraz przelać pogorzelisko. Po sprawdzeniu terenu działania zostały zakończone. W drodze powrotnej do strażnicy zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i wróciły do garaży.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku (zawrócony do bazy)

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku (zawrócony do bazy)

369[M]06 GCBA MAN TGA – OSP w Gąbinie (zawrócony do bazy)

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie (zawrócony do bazy)