Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Łaskawej

Przez niespełna tydzień gościliśmy w naszej słubickiej parafii Obraz Matki Bożej Łaskawej. Wizerunek ten towarzyszył wiernym podczas uroczystości odpustu parafialnego.

W minioną sobotę, 19-go sierpnia podczas wieczornej Mszy Świętej pożegnaliśmy Wizerunek Matki Bożej Łaskawej. W Eucharystii, odprawionej zgodnie z ceremoniałem przygotowanym specjalnie na taką uroczystość, udział wzięli również strażacy ochotnicy z jednostek z terenu parafii. Pododdział poprowadził Komendant Gminny, Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka, a w skład pododdziału weszli druhowie z jednostek OSP w Słubicach (Andrzej Markiewicz, Marek Bogiel, Sławomir Ambroziak, Andrzej Dobaczewski, Sylwester Serwach, Piotr Bogiel, Michał Dylicki) oraz OSP w Łaziskach.

Po zakończeniu Nabożeństwa druhowie w honorowej asyście wyprowadzili Wizerunek z kościoła i pomogli w odpowiednim umiejscowieniu go w transportującym pojeździe. Następnie Obraz Matki Bożej Łaskawej w asyście pojazdów pożarniczych OSP w Słubicach i OSP w Łaziskach został odprowadzony do Parafii Zyck, w gminie Słubice.

Wraz z Wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, do Parafii Zyck przewieziona została również reprodukcja obrazu Cud nad Wisłą autorstwa Jerzego Kossaka.