Ślub w strażackim wydaniu

Są w życiu chwile, które zapadają w pamięć. Za taką chwilę bezsprzecznie uznać należy wstąpienie w związek małżeński członka naszej strażackiej rodziny, w szczególności gdy mamy do czynienia z Naczelnikiem jednostki, a jego wybranka to również druhna z naszych szeregów.

W minioną sobotę, 26-go sierpnia w Kościele Parafialnym w Słubicach sakramentalne TAK powiedzieli sobie Druhna Aleksandra Witczeska i Druh Krzysztof Dobaczewski. W tak ważnym dla nich dniu nie mogło zabraknąć strażackiego akcentu, w którego organizację włączyli się druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Juliszewie i OSP w Łaziskach.

Młoda Para podczas wyjścia z kościoła przeszła przez tunel wykonany z węży strażackich, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Po przyjęciu życzeń od gości, Nowożeńcy udali się w kierunku sali weselnej, lecz podróż tę przerwała tradycyjna strażacka brama, która zorganizowana została przy naszej strażnicy. To właśnie tam złożone zostały najserdeczniejsze życzenia na nową drogę życia i wręczone zostały skromne upominki, a Para Młoda odwdzięczyła się weselnymi specjałami. Następnie orszak weselny zasiliły samochody ratowniczo-gaśnicze z jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach i OSP w Juliszewie, aby wspólnie udać się do strażnicy OSP w Czermnie, gdzie odbywać się miało przyjęcie weselne. Na czele orszaku jechały pojazdy SLOp (OSP w Słubicach), GLBA-Rt (OSP w Słubicach), GLM (OSP w Łaziskach), GLM (OSP w Juliszewie) i GBA (OSP w Słubicach).

Jednakże przed samą salą pojawiła się kolejna strażacka brama, przygotowana tym razem przez druhów z OSP w Gąbinie. Para Młoda przyjęła kolejne życzenia i podarunki oraz przekazała weselne specjały.

Młodej Parze jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze życia, a wszystkim druhnom i druhom, którzy włączyli się w przygotowanie tej wyjątkowej oprawy serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz udział w tej wyjątkowej uroczystości.