Późnym wieczorem wylądował śmigłowiec LPR

Uspokajamy, były to tylko ćwiczenia z zakresu przyjmowania śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w porze nocnej, na wyznaczonym lądowisku gminnym.

Wczoraj, 11-go października w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na granice gmin Słubice i Sanniki, gdzie zlokalizowane jest gminne lądowisko dla śmigłowców LPR. Zgodnie z informacją miało odbyć się lądowanie śmigłowca LPR Ratownik 18 z bazy Płocku, który w ramach ćwiczeń wykonywał będzie lądowanie w porze nocnej. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBA 369[M]21 Mercedes-Benz Atego.

Wspólnie z nami na miejsce ćwiczeń udał się zastęp 362[M]21 GBA MAN z JRG nr 2 w Płocku. Przed przybyciem śmigłowca, za pomocą dwóch samochodów oraz ratowników z latarkami wyznaczone zostało lądowisko o odpowiednich wymiarach. Śmigłowiec podszedł do lądowania, wylądował, a następnie po chwili poderwał się do lotu. Załoga LPR wykonała dwa lądowania, a następnie udała się na kolejne lądowisko.

Po zakończeniu ćwiczeń zastępy udały się do swoich strażnic.

Służby na miejscu ćwiczeń:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach
362[M]21 GBA MAN – JRG nr 2 w Płocku
Ratownik 18 – Baza w Płocku