Przedświąteczna nowość w KM PSP w Płocku

Na podstawie przetargu ogłoszonego przez KM PSP w Płocku strażacy z JRG nr 1 w Płocku wzbogacili się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy z JRG w Gostyninie i JRG w Ciechanowie o ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Mikołaj odwiedził strażaków jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Płocku trafił fabrycznie nowy samochód GBA na podwoziu Volvo zabudowany przez firmę BoCar. Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 2500 l. Zgodnie z numerem operacyjnym jaki widnieje na samochodzie będzie on służył jako kolejny średni samochód w jednostce obok dotychczasowego GBA również na podwoziu Volvo. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Gostyninie wzbogaciła się o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu marki Scania zabudowany przez firmę WISS. Samochód wyposażony jest w zbiornik o pojemności 8300 l oraz napęd na wszystkie koła – 6×6. Pojazd oznaczony jest numerem 25 co świadczy o tym, że zastąpi dotychczasowe GCBA na podwoziu Mercedesa. W ramach przetargu ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy dotarł również do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ciechanowie. Zabudowę na podwoziu Scania wykonała firma Szczęśniak. Pojazd posiada napęd na wszystkie koła oraz zbiornik o pojemności 5 100 l. Będzie to trzeci ciężki samochód w JRG.

Gratulujemy nowych pojazdów, cieszymy się, że dzięki nim zwiększy się komfort pracy ratowników oraz podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Życzymy szerokiej drogi oraz tyle samo powrotów co wyjazdów. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Źródło: KW PSP w Warszawie

Zdjęcia: KW PSP w Warszawie; Czerwone Samochody; Czerwone Samochody; KP PSP w Ciechanowie