Rodzina nie mogła dostać się do mieszkania starszej kobiety

Dziś, 12-go lipca w godzinach przedpołudniowych naszych druhów zaalarmowała rodzina jednej z mieszkanek Słubic. Problem dotyczył wejścia do mieszkania 90-letniej kobiety.

Sytuacja została zgłoszona do SK KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynikało, iż w zamkniętym od wewnątrz mieszkaniu znajduje się starsza kobieta. Przez jedno z okien widać było zarys kobiety leżącej na łóżku.

Po przybyciu na miejsce podjęta została natychmiastowa decyzja o wejściu siłowym do mieszkania. Udało się tego dokonać przez jedno z okien. Kiedy ratownicy dotarli do kobiety okazało się, iż żyje, jest przytomna lecz osłabiona. Otoczona została opieką do czasu przyjazdu ZRM. W trakcie działań na miejsce, obok ZRM, dotarły również zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz policja.

Na przylegającym do budynku fragmencie drogi wojewódzkiej nr 575 wprowadzony został czasowo ruch wahadłowy, z uwagi na zajęcie jednego pasa ruchu przez pojazdy służb ratowniczych.

Stan kobiety nie wymagał hospitalizacji. Po czynnościach ratowników medycznych pozostała ona w miejscu zamieszkania. Po sporządzeniu odpowiednich dokumentów służby zakończyły swoje działania i powróciły do miejsc stacjonowania.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W02 114 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS, Stacja Iłów

H592 Fiat Ducato – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo