Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym

Dziś, 18-go października, we wczesnych godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Wymyśle Polskie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego. Na miejscu zastaliśmy pracującą załogę policji, z KP w Gąbinie, ciągnik rolniczy blokujący jeden z pasów ruchu oraz samochód osobowy znajdujący się w przydrożnym rowie. Z pojazdów na jezdnię wyciekła duża ilość substancji ropopochodnych, które stanowiły zagrożenie dla przejeżdżających tędy pojazdów.

W pierwszej kolejności miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, następnie odłączony został akumulator w pojeździe osobowym. Przy pomocy ciągnika rolniczego obydwa pojazdy odholowane zostały poza drogę. Ratownicy przystąpili do neutralizacji plam substancji ropopochodnej. Do sorpcji wykorzystany został sorbent oraz suchy piach. Przy pomocy szczotek, łopat oraz linii szybkiego natarcia udało się oczyścić drogę i zapewnić odpowiedni stopień bezpieczeństwa. W trakcie prowadzenia działań na fragmencie drogi wprowadzony został ruch wahadłowy.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.