Zderzenie dwóch samochodów osobowych

Jesienna aura ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Padający deszcz, duże zachmurzenie oraz obniżenie koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

W minioną sobotę, 20-go października w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Juliszew, w gminie Słubice, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe marki Audi i Mercedes. Jeden z samochodów ucierpiał dość poważnie, ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w zniszczonym pojeździe, wprowadzenie ruchu wahadłowego oraz neutralizacja substancji ropopochodnych. Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajął się patrol policji z WRD KM Policji w Płocku, który przybył na miejsce.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.