Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną w wypadku

Dziś, 2-go maja, w godzinach nocnych w miejscowości Czermno, w gminie Gąbin doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały trzy osoby. Dwie z nich strażacy musieli wydobyć przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Niewiele później, dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę do zabezpieczenia lądowania śmigłowca HEMS, na lądowisku gminnym, które zlokalizowane jest na pograniczu miejscowości Łaziska i Wólka. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA i GLBA-Rt.

Po przybyciu na miejsce wyznaczyliśmy plac o odpowiednich wymiarach, sprawdziliśmy teren oraz nawiązaliśmy łączność radiową ze śmigłowcem. W trakcie naszych działań, na miejsce dotarła karetka pogotowia z osobą poszkodowaną. Kiedy śmigłowiec wylądował, lekarz wraz z ratownikiem medycznym ze śmigłowca udali się do karetki, gdzie poszkodowana przygotowana została do transportu. Następnie nasi ratownicy pomogli przy transporcie poszkodowanej z karetki do śmigłowca. Ostatnim etapem był bezpieczny start śmigłowca, który odleciał z poszkodowaną do szpitala w Warszawie.

Po starcie nasze zastępy zakończyły działania i wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

W02 08 ZRM „P” VW Crafter – WSPRiTS w Płocku

SP – HXS Eurocopter EC135 Ratownik „12” – Warszawa