Strażacy OSP zatankują taniej na stacjach ORLEN

19-go grudnia nastąpiło uroczyste podpisanie umowy między PKN ORLEN, a KG PSP, w sprawie uruchomienia programu lojalnościowego uprawniającego ratowników OSP z jednostek włączonych do KSRG, do rabatu na paliwa.

Podpisy na umowie złożyli Prezes Zarządu Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN – Daniel Obajtek oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Leszek Suski. Zgodnie z podpisaną umową strażacy OSP czynni zawodowo, włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego uprawnieni będą do indywidualnego korzystania z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Umowa wejdzie w życie 1-go stycznia 2019 roku.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  do korzystania z programu lojalnościowego uprawnionych będzie ponad 100 tys. strażaków ochotników.

Bardzo cieszy fakt, iż pomyślano o indywidualnych potrzebach strażaków ochotników, jednakże program ten już na starcie ma kilka wad. Przede wszystkim podział strażaków na tych włączonych do KSRG oraz tych poza nim. Kolejną wadą jest wysokość rabatu, która wynosi zaledwie 8 gr na litrze, czyli przy zatankowaniu 50 litrów paliwa, rabat wyniesie 4 złote. Dodatkowo ceny paliw na stacjach ORLEN, patrząc po przykładzie Płocka, są o kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy wyższe, aniżeli ceny tych samych paliw na innych stacjach. Niestety na stronie internetowej PKN ORLEN przeczytać możemy takie słowa o programie lojalnościowym dla strażaków: „Dla PKN ORLEN oznacza to wysoki potencjał do zwiększenia wolumenów sprzedaży na stacjach paliw.”. Tak więc wychodzi na to, że ktoś wpadł na pomysł, aby zarobić na strażakach.

PKN ORLEN jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w projekty ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od wielu lat współpracujemy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, które na co dzień służą milionom Polaków.  Rabat na paliwo dla tej grupy traktujemy nie tylko jako wsparcie, ale także inwestycję. W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia. Dzisiejsza umowa oznacza, że blisko 100 tys. członków tej formacji już od Nowego Roku będzie miało możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów na paliwo – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Zdjęcie poglądowe PKN ORLEN.