Zmiany w pogodzie – możliwe oblodzenie

Najbliższe godziny przyniosą zmiany w pogodzie. Możliwe są opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu oraz możliwe silne porywy wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu płockiego, które dotyczy możliwości wystąpienia marznących opadów:

Ostrzeżenie 34/2018

Opady marznące

stopień: 1

prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Uwagi: Brak.

Ważne:

Od: 2018-12-21 00:00:00

Do: 2018-12-21 08:00:00

synoptyk IMGW-PIB: Kamil Walczak

Czas wydania: 2018-12-20 13:03:00

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Zgodnie z danymi z meteorogramu na stronie meteo.pl na dzisiejsze popołudnie prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Jutro prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz porywy wiatru dochodzące do 70 km/h. Temperatura w dniu dzisiejszym utrzymywać się będzie nieznacznie poniżej zera, jutro natomiast ma sięgać kilku stopni na plusie.

Takie warunki sprzyjać mogą powstawaniu lokalnych oblodzeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach i chodnikach. Wszelkie zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo należy niezwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

www.imgw.pl

www.meteo.pl