Strażacy przygotowali ołtarz na Boże Ciało

Już dziś w Kościele katolickim odbędą się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie Bożym Ciałem, podczas których wierni odbywać będą procesję do czterech ołtarzy.

Podtrzymując wieloletnią tradycję przy naszej strażnicy stanął jeden z ołtarzy. W tym roku jest on nieco inny niż dotychczas. Tegoroczny ołtarz przybrany został na samochodzie specjalnym. Ponadto detale ołtarza stanowi sprzęt i wyposażenie strażackie.

Nasi druhowie rozpoczęli przygotowania wczoraj w godzinach wieczornych i zakończyli dziś w godzinach porannych. Oczywiście przy ołtarzu nie mogło zabraknąć brzozowych gałązek oraz różnobarwnych kwiatów. Czekamy na Waszą ocenę nowego wyglądu ołtarza.

Z uwagi na konflikt powstały na linii Ksiądz Proboszcz – Strażacy Ochotnicy, druhowie ze wszystkich jednostek OSP z terenu parafii podjęli decyzję o tym, że w szyku zorganizowanym oraz umundurowaniu nie będą uczestniczyć w tegorocznych uroczystościach.

Mając na względzie bezpieczeństwo wiernych podjęta została decyzja o zabezpieczeniu trasy przemarszu procesji, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Dziękujemy za wyrozumiałość oraz liczne słowa wsparcia. Niestety w zaistniałej sytuacji po prostu nie możemy postąpić inaczej.