Uroczystości Bożego Ciała

Zgodnie z wieloletnią tradycją ulicami Słubic przeszła dziś procesja Bożego Ciała. Wierni odwiedzili cztery ołtarze zlokalizowane w różnych częściach naszej miejscowości.

Po zakończeniu Mszy Świętej w kościele wierni w procesji przemaszerowali kolejno do ołtarzy zlokalizowanych przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach, na rogu ulic Słonecznej i Kwiatowej oraz przy kościele parafialnym w Słubicach.

Procesja przemieszczała się drogą wojewódzką, drogą powiatową oraz drogami lokalnymi. W trakcie jej przemarszu na drogach wprowadzana była czasowa organizacja ruchu i fragmenty dróg były zamykane. Za bezpieczeństwo uczestników oraz płynność ruchu odpowiedzialni byli druhowie z naszej jednostki, którzy dokonali zabezpieczenia trzema zastępami: 369[M]26 SLKw Ford Transit, 369[M]53 SLOp Toyota Hilux oraz 369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily. Dzięki współpracy i życzliwości uczestników ruchu drogowego udało się bezpiecznie i spokojnie przeprowadzić to zabezpieczenie.

Na zakończenie uroczystości kościelnych Ksiądz Proboszcz Roman Batorski podziękował druhom za zabezpieczenie, ale również, po raz kolejny bardzo krytycznie nas ocenił. W dniu wczorajszym skierowaliśmy do Księdza Proboszcza pismo, którego treść zamieszczamy poniżej. Obok nazywania strażaków alkoholikami, tym razem otrzymaliśmy przekaz, że wyrzekliśmy się pierwszej części naszego hasła: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Nasza nieobecność w szyku zorganizowanym i umundurowaniu była zamierzona i była wyrazem sprzeciwu wobec zachowania i słów Księdza Proboszcza z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie.