Św. Krzysztof czuwa nad kierowcami

Wczoraj, 25-go lipca, w Kościele Katolickim wspominaliśmy męczennika, Św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców.

Od wielu lat w naszej parafii przyjęła się tradycja święcenia pojazdów w niedzielę przypadającą najbliżej tego wspomnienia. W tym roku przypadło to na dzisiejszy dzień, 26-go lipca. Podobnie jak w latach ubiegłych pojazdy zgromadziliśmy przy strażnicy.

Jednakże w tym roku przygotowania przerwało nam wezwanie do zdarzenia drogowego. W takich wypadkach niestety nigdy nie wiadomo jak długo potrwają działania. Tym razem udało się zakończyć je sprawnie i tak jak planowaliśmy zgromadziliśmy nasze pojazdy przy strażnicy.

Zaraz po powrocie ze zdarzenia, poświęcenia pojazdów dokonał Ksiądz Kanonik Ryszard Chludziński w asyście Kościelnego Parafii Grzegorza Brzozy.

Dotychczas Św. Krzysztof zawsze czuwał nad kierowcami naszych samochodów, liczymy, że nadal będzie pomagał ustrzec ich przed niebezpiecznymi sytuacjami.