Upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego

76 lat temu, 1-go sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00 w Warszawie akcją „Burza” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

Powstanie określane jest jako największy zryw ruchu oporu w okupowanej Europie i mimo porażki z przeważającymi siłami okupanta jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Warto również dodać, że w Powstaniu czynny udział brali strażacy z jednostek zarówno zawodowych jak i ochotniczych. Więcej na temat udziału strażaków w Powstaniu Warszawskim można przeczytać TUTAJ.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną kilka lat temu w naszej jednostce, podobnie i wczoraj, 1-go sierpnia o godzinie 17:00 rozległ się dźwięk syreny alarmowej na naszej strażnicy. Nasi druhowie oddali należny hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego jednocześnie pozwalając wielu mieszkańcom na chwilę zadumy. Nie możemy pozwolić, aby młode pokolenia zapomniały o tych tragicznych wydarzeniach oraz nigdy w przyszłości nie dopuścić do podobnej sytuacji.