Świąteczny Koncert Kolęd

W środku nocy z 24 na 25 grudnia, wierni z Parafii w Słubicach spotykali się w Kościele parafialnym, gdzie odprawiana została uroczysta Msza Święta – Pasterka.

Swoistą tradycją już stał się udział we Mszy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach oraz Zespołu Ludowego Grzybowianki & Grzybowiacy im. Cecylii Milczarek, pod kierownictwem Edyty Piegowskiej. Pasterkę poprzedził koncert kolęd, przygotowany przez Zespół Ludowy, którego członkowie uczestniczyli również aktywnie w Eucharystii.

W samą Mszę Święta zaangażowana była również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, pod batutą kapelmistrza Szymona Ogrzebacza ubogacając w ten sposób obchody Narodzenia Jezusa Chrystusa.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych zespołów muzycznych wierni mogli w sposób szczególny przeżywać Boże Narodzenie i bezpośrednio poczuć świąteczną atmosferę, której ciepło zagościło w sercach.