Święty Krzysztof patron kierowców

W miniony czwartek w Kościele Katolickim obchodziliśmy wspomnienie Świętego Krzysztofa, który jest patronem kierowców.

Dziś, 28-go lipca, w niedzielę przypadającą po wspomnieniu Św. Krzysztofa odbyła się uroczystość święcenia pojazdów. Tradycyjnie poświęcone zostały również i nasze pojazdy, na co dzień wykorzystywane podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Pojazdy przygotowane zostały przy naszej strażnicy i dzięki życzliwości poświęcone przez Księdza Andrzeja Batorskiego. Wspólnie odmówiliśmy krótką modlitwę, a Ksiądz skierował ku nam ciepłe słowa i życzył bezpiecznej służby i bezpiecznych powrotów z niej.

 

Poświęcone pojazdy:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego

369[M]67 SH Star 29

369[M]26 SLKw Ford Transit

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily

369[M]53 SLOp Toyota Hilux