75 lat temu rozpoczęło się Powstanie Warszawskie

1-go sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00 w Warszawie rozpoczęła się akcja „Burza”. Powstańcy ruszyli do nierównej walki z okupantami.

Wydarzenia sprzed 75 lat są odległe, ale w pamięci Polaków wciąż żywe. Dzięki zaangażowaniu wielu osób pamięć ta jest przekazywana kolejnym pokoleniom, a formy upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia pokazują jak ważne było ono nie tylko dla Warszawy, ale również całej Polski. Każdy miniony dzień jest już historią, ale idąc naprzód zawsze należy pamiętać o ważnych wydarzeniach z przeszłości. Jednym z nich jest właśnie Powstanie Warszawskie, którego ranga zdecydowanie pozwala na określenie go mianem ważnego – tragicznego, lecz ważnego. Nie możemy nigdy dopuścić do powtórzenia się historii, musimy wyciągać wnioski oraz kierować nasze działania w taki sposób, aby nigdy nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną kilka lat temu w naszej jednostce, podobnie i dziś, 1-go sierpnia o godzinie 17:00 rozległ się dźwięk syreny na naszej strażnicy oraz w samochodach bojowych. Nasi druhowie oddali należny hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego jednocześnie pozwalając wielu mieszkańcom na chwilę zadumy. W rocznicę godziny „W” przy strażnicy obecni byli: Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski, Aleksandra Witczeska, Marek Bogiel, Andrzej Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Adam Rączka, Paweł Rybarczyk, Michał Dylicki oraz najmłodszy „strażak” – Marcelek.

Cześć i Chwała Bohaterom!