Ślub w strażackim stylu

Wczoraj, 20-go lipca w piękną słoneczną sobotę, w związek małżeński wstąpili druhna i druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

W uroczystości obok druhów OSP w Gąbinie udział wzięli również nasi strażacy: Michał Dylicki i Paweł Rybarczyk. W pierwszej kolejności orszak złożony z pojazdów OSP w Gąbinie oraz OSP w Słubicach przejechał ulicami Gąbina eskortując parę młodą z domu rodzinnego do kościoła parafialnego w Gąbinie. Po zakończeniu Mszy Świętej druhowie utworzyli tradycyjny szpaler z toporkami strażackimi. Następnie orszak przejechał z kościoła do sali bankietowej OSP w Gąbinie, gdzie po drodze doszło do tradycyjnej strażackiej bramki weselnej.

Na zakończenie odbył się poczęstunek przygotowany dla druhów biorących udział w tej wyjątkowej uroczystości.

Skład orszaku weselnego:

3x Motocykl – OSP w Gąbinie

Quad – OSP w Gąbinie

369[M]33 SLOp Nissan Navara – OSP w Gąbinie

369[M]53 SLOp Toyota Hilux – OSP w Słubicach

369[M]40 GLBA-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP w Gąbinie

369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP w Gąbinie

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie