Szerszenie w przewodzie wentylacyjnym

Przełom lipca i sierpnia zawsze odznaczał się wzmożoną aktywnością owadów błonkoskrzydłych – w tym najgroźniejszych z nich, czyli szerszeni.

Wczoraj, 27-go lipca otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowy Zyck, w gminie Słubice, gdzie zagrożenie dla osób starszych i dzieci stanowiły owady błonkoskrzydłe. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt.

Na miejscu stwierdzono, iż owady stanowiące zagrożenie to szerszenie, a miejsce jakie wybrały sobie na budowę gniazda to przewód wentylacyjny znajdujący się w kominie budynku mieszkalnego. Kratki wentylacyjne w budynku zostały zabezpieczone. Ratownik w kombinezonie ochronnym przy pomocy drabiny dostał się do komina, gdzie podany został środek chemiczny, a gniazdo częściowo zostało usunięte.

Zagrożenie zostało usunięte, miejsce zostało ponownie sprawdzone, a zastęp zakończył działania i udał się do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach